BIO

Burcu Atalay Tankut is an Istanbul based food, travel and still life photographer who focused on food, food culture, restaurants, chefs and still life photography. After studying Industrial Product Design at Istanbul Technical University, she shifted her career into photography and uses both her design skills and techniques in styling and photography. By the age of 29 she founded her own studio. Since then she has been working in food, still life and travel photography as well as creating art projects in Istanbul and New York.


Burcu Atalay Tankut İstanbul'da yaşayan uluslararası çalışmalarını sürdüren bir yemek fotoğrafçısı dır. Gıda sektöründe yemek fotoğrafçılığı nın tanıtım ve reklam fotoğrafçılığı tarafının yanı sıra, uluslarası şeflerle birlikte çalışmalarını sürdürerek uluslarası populer restaurantları ve menulerini de fotoğraflamaktadır. Endüstriyel tasarım kökenli bir fotoğrafçı olarak prodüksiyon ve prop styling hizmetini de ekibiyle birlikte üstlenmektedir. Zaman zaman ' Prop Stilistliği, Yemek Stilistliği ve Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi ' adı altında çeşitli workshoplar düzenleyerek bu alanlardaki birikimlerini paylaşmaktadır. 2018'de Londra'da Food Photography Awards'da finalist olarak dünyanın en iyi yemek fotoğrafçıları arasına girmiştir.


REFERENCES


NEW YORK


Eataly NYC

Le Cirque

Sirio Ristorante

Circo NYC

The Leopard at des Artistes

Costata, Altamarea Group

Le Express NYC

Empellon Cocina

Fada Brooklyn


ISTANBUL


Raffles Hotel Istanbul

Isokyo

The Grand Tarabya Hotel

La Vina

Vogue Restaurant

Armani Ristorante

Klimanjaro

Gina Ristorante

La Petite Maison Istanbul

Tom's Kitchen

Lacivert

Masa Istinye Park

Borsa Lokantasi

Da Mario

Mezzaluna

Populist

Beeves Burger & Steakhouse

Monochrome

KIitchenette

Happy Moons

Huxo

Cookshop

Köfteci Yusuf

Ramazan Bingol

Tarihi Sultanahmet Köftecisi


BRANDS


GODIVA

Sirma

Melodi

Harem

Torku

Ulker

Jumbo

Korkmaz

Superfresh

Sahin Sucuklari

BTA

CONTACT


burcu@burcuatalay.com

burcuatalaytankut@gmail.com


Tel: +90 212 663 02 94 / +90 532 352 87 30© BURCU ATALAY TANKUT 2020

YEMEK FOTOĞRAFÇISI . YEMEK FOTOĞRAFI . OTEL MEKAN RESTORANT FOTOĞRAFÇISI . YEMEK STİLİSTİ . REKLAM FOTOĞRAFÇISI . STYLING . YEMEK FOTOĞRAFÇILIĞI . MENÜ . YEMEK . PROP STYLING . FOOD STYLING . YEMEK STİLİSTLİĞİ .

YEMEK VIDEO . YEMEK TARİFLERI . YEMEK KİTABI . GIDA FOTOĞRAFÇILIĞI . GIDA